Náš príbeh

Náš tím sa stretol prvýkrát na jeseň v roku 2018, zhodou náhod práve na podujatí organizovanom Janou a Miroslavou, ktorého cieľom bolo priniesť zaujímavé témy a kontakty novinárom. V diskusii plnej nadšenia a nápadov vznikli prvé kontúry projektu, ktorý by efektívne prepojil novinárov a odborníkov a pomáhal im nadviazať spoluprácu. O rok na to sme už mali spustenú beta verziu projektu Medializuj.sk.

Aj z vlastnej novinárskej praxe viem, aké náročné vie byť dostať sa ako novinár k odborníkovi na určitú tému, čo by platforma mala uľahčiť. Zároveň je v súčasnej dobe dezinformácií a neverifikovaných výpovedí potrebné posilniť kvalitné a pravdivé informácie od ľudí, ktorí sú odborníkmi. Verím, že medializuj.sk zamedzí šíreniu hoaxov a poskytne príležitosť bezplatného zviditeľnenia sa tým, ktorí majú cenné informácie, no nedostávajú dostatočný priestor,” vysvetlila zámer startupu Jana Beerová.

Cieľom projektu je spojiť odborníkov z praxe so žurnalistickou obcou. Ide o platformu ponúkajúcu novinárom priestor na vyhľadanie odborníka, ktorý im poskytne relevantné vyjadrenie k pripravovanej téme. Výhody sú na oboch stranách komunikácie – médiá získajú kvalitné informácie a odborník zas zviditeľní seba, svoje meno či firmu a dokáže svoju znalosť v odbore.

Pilotne bol startup spustený na Slovensku a v Českej republike, v priebehu roka 2020 je rozširovaný do viacerých krajín Európy.

Jana Beerová

Miroslava Korytková

Zsolt Szabó