Pomôžte novinárom a dajte o sebe vedieť

Ako získať vyjadrenia od odborníkov?

1. Potrebujete vyjadrenie odborníkov do vášho článku alebo pre vytvorenie ankety? 

2. Vytvorte výzvu s otázkou a popisom článku, ktorý aktuálne pripravujete.

3. Systém okamžite rozpošle výzvu relevantným odborníkom.

4. Do niekoľkých hodín začnete dostávať prvé odpovede. Vyberte si tie najlepšie.

Najčastejšie otázky

Prečo by som si odborníkov nemal hľadať sám, tak ako doteraz?

V našej databáze nájdete odborníkov zaradených podľa oblastí, v ktorých pôsobia. Zároveň už majú skúsenosti so spoluprácou s novinármi a rozumejú hodnote a procesu takejto spolupráce.

Kto uvidí moju výzvu?

Vašu výzvu uvidia všetci odborníci z oblastí, ktoré ste si zvolili. Výzvy sú anonymné. Svoju identitu odhalíte iba odborníkom, s ktorými ste sa rozhodli spolupracovať.

Kedy môžem očakávať odpovede?

Odporúčame výzvy písať v dostatočnom časovom predstihu, 2 až 10 dní pred uzávierkou. Prvé odpovede však môžete očakávať už do niekoľkých hodín po schválení vašej výzvy.

Čo ak potrebujem vyjadrenie odborníka okamžite?

Ak potrebujete vyjadrenie odborníka okamžite, môžete si vybrať zo zoznamu odborníkov a kontaktovať ich individuálne telefonickou cestou. Myslite však na to, že to bude pracnejšie a nezískate až toľko kvalitných vyjadrení ako pri vytvorení výzvy.

Koľko to stojí?

Služba na pomoc novinárom je bezplatná a navždy bude. Odborníci poskytujú vyjadrenia zadarmo, výmenou za bezplatnú publicitu.

Ako vyzerá administrácia v aplikácii?

Pri tvorbe článku si môžete vybrať, či vytvoríte hromadnú výzvu pre odborníkov z určitej oblasti, všeobecnú výzvu, napríklad ak pripravujete anketu, alebo oslovíte vybraného odborníka individuálne.

V databáze nájdete zoznam odborníkov z rôznych oblastí, ktorých môžete osloviť so žiadosťou o vyjadrenie do pripravovaného článku alebo rozhlasovej či televíznej reportáže.

Povedali o nás

caret-down caret-up caret-left caret-right

Mám rád novinky, ktoré zlepšujú prácu, preto som sa do medializuj.sk hneď zapojil a aj som ju využil. Úspešne. V zverejnenom článku som mal rovno štyri stanoviská odborníkov, ktoré mi prišli cez túto platformu. 

Michal Frank denník Korzár

Potešilo ma, koľko odborníkov reagovalo na moju výzvu. Navyše som prostredníctvom portálu získala kontakt a sprostredkovanie ďalšieho článku, ktorý skvele zapasoval do média, v ktorom pracujem. 

Edita Hilgartová magazín IndexMag.sk

Geniálny projekt na prepojenie odborníkov a médií. Dnešný online svet je neskutočne rýchly a ak chceme, aby naše články obsahovali vyvážené informácie a kvalitný pohľad odborníkov, spájame sa s nimi. S medializuj.sk to ide úplne jednoducho.

Martina Novotná zakladateľka AkčnéŽeny.sk

Na Medializuj.sk sú registrovaní aj novinári z týchto médií:

Kódex správania

  1. Vytvorte si atraktívny profil, prezentujte svoje najsilnejšie stránky, preukážte odborné znalosti, skúsenosti a dosiahnuté výsledky.
  2. Na žiadosti o poskytnutie informácií odpovedajte čo najskôr. Uvedomte si, že žurnalisti majú striktné uzávierky a pracujú rýchlo. Myslite na to, že často vyhráva prvý.
  3. Prosíme nikdy neodpovedajte na žiadosti, ktoré sú mimo oblasť vášho záujmu a znalostí. Rešpektujme vzájomne svoj čas a prácu.
  4. Nezabudnite o medializuj.sk povedať svojim priateľom a kolegom.